Loading...
FAQ

GELTOUCH

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Tak, GelTouch można stosować z dowolną marką i dowolnym kolorem ulubionego lakieru do paznokci. Przed nałożeniem warstwy wierzchniej GelTouch trzeba tylko upewnić się, że lakier do paznokci całkowicie wysechł.

Tak, GelTouch można nakładać albo na ulubiony kolor lakieru do paznokci, albo na czyste, niepomalowane paznokcie.

Nie, GelTouch należy nakładać na czyste, niezatłuszczone paznokcie. Szybkoschnące spreje czy olejki zostawiają osad na paznokciach, przez który stają się one tłuste i śliskie, co z kolei uniemożliwia odpowiednią przyczepność. Nie zalecamy stosowania szybkoschnących sprejów w połączeniu z GelTouch. Jeśli już zdecydujesz się użyć któregoś z takich produktów, przed nałożeniem warstwy wierzchniej GelTouch należy dokładnie zetrzeć z powierzchni lakieru wszelki tłusty osad chusteczką oczyszczającą z żelu GelTouch. Dodatkowe chusteczki oczyszczające z żelu można kupować oddzielnie.

To zależy, ile warstw lakieru do paznokci zostało nałożonych i jak grubo. Zalecamy kierować się praktyczną zasadą, zgodnie z którą najlepiej odczekać średnio 20-30 minut, aby mieć pewność, że lakier całkowicie wysechł.

Nałożony na mokry lub wilgotny lakier do paznokci, GelTouch nie będzie mógł należycie przylec i zejdzie z powierzchni paznokci, które będą wtedy wyglądać na pomarszczone i pokryte pęcherzykami, a ich manicure nie będzie trwały. Ale to żadne wielkie zmartwienie: trzeba po prostu odnowić manicure i uzbroić się w cierpliwość… Zapewniamy, że na rezultat warto czekać!

Tak, GelTouch można suszyć pod lampą diodową elektroluminescencyjną (LED) lub ultrafioletową – suszenie pod tą ostatnią trwa tylko trochę dłużej. Pod lampą ultrafioletową należy suszyć dwa razy dłużej – każdą warstwę przez 2 minuty.

Tak, należy sprawdzić tylko, czy działa ona na min. 6W – jest to minimalna moc wejściowa potrzebna, by wysuszyć GelTouch w 60 sekund.

Ojej, prawdopodobnie zapomniałaś o ostatniej fazie procesu – wytarciu paznokci chusteczką oczyszczającą. Lakiery żelowe po wysuszeniu zawsze zostawiają lepki osad. Zetrzyj lepką warstwę chusteczką oczyszczającą z żelu, aby odsłonić lśniący żelowy manicure.

Trzeba upewnić się, że dłoń pod lampą jest ułożona prosto i płasko – tak, by światło padało na wszystkie paznokcie. Jeśli palce pod lampą są ułożone nierówno lub krzywo, GelTouch nie będzie mógł należycie wyschnąć. W razie wątpliwości, należy nałożyć GelTouch ponownie i suszyć go pod lampą przez kolejną minutę, trzymając wszystkie palce płasko, bezpośrednio pod żarówkami.

To zależy wyłącznie od ciebie! Aby osiągnąć grubszą żelową konsystencję, zalecamy nakładać 2 cienkie warstwy GelTouch. Nie trzeba oczyszczać paznokci chusteczką oczyszczającą między nakładaniem pierwszej i drugiej warstwy, należy tylko suszyć każdą z nich przez 60 sekund, na koniec ścierając lepki osad. Jeżeli wolisz cieńszy połysk, wystarczy jedna warstwa GelTouch. Trzeba tylko pamiętać, że cienkie warstwy są zawsze lepsze od grubych!

Cienkie zawsze najlepsze! GelTouch należy nakładać cienkimi warstwami! Jeżeli chcesz osiągnąć grubszy połysk, lepiej nałożyć 2 cienkie warstwy GelTouch niż 1 grubą. Manicure będzie wtedy wyglądać lepiej i będzie trwalszy!

Elastomery tworzące GelTouch zaprojektowano specjalnie, by można było odklejać je od paznokcia. Jednak, w niektórych przypadkach (mniej niż 10%), usunięcie GelTouch może sprawiać pewne trudności – zwykle z powodu rodzaju stosowanego lakieru do paznokci (niektóre marki przywierają do paznokcia mocniej niż inne). W razie trudności z usunięciem GelTouch, należy szybko zmoczyć paznokcie standardowym acetonowym zmywaczem do paznokci, nakładając nasączony nim wacik kosmetyczny na paznokieć i trzymając go tak przez 60 sekund w celu rozmiękczenia przywarcia.